Výstavy, módní přehlídky, prezentace

Módní přehlídka a prezentace umění - Žena v umění aneb Vendy 2018

Módní přehlídka Martinez v nádherných prostorách frýdeckého zámku s dalšími umělci a prezentace francouzského, dánského a skandinávského stolování a bytových doplňků. Vše najdete v ateliéru Martinez a jeho prodejně.

Ukázky z módní přehlídky Martinez jaro/léto 2018

https://www.facebook.com/inez.bohdanovabortoliova/videos/1775925822464412/?hc_ref=ARTgARNVS54-qrYwJGg3KnEuTc8_UHTL6xcUWNQr4-9zCnTLmWg4NtYIhhUmtlh-uxA&fref=nf&pnref=story

Vendy 2018 aneb kolekce Martinez jaro/léto 2018 na zámku ...princezna, na hradě uvězněná ...

https://www.facebook.com/inez.bohdanovabortoliova/videos/1717396801650648/

Vernisáž a módní přehlídka výstavy a kolekce Jedním tahem - Frýdecký zámek. 

Kolekce je inspirovaná architekturou města Frýdku-Místku. Na modelech se objevují fotografie dobových budov, detaily architektury města, ale také grafika s domečky kreslené jedním tahem, zachycující samotný ateliér Martinez a historické památky města. Jako domeček kreslený jedním tahem byl vytvořen také stříbrný šperk kolekce Jedním tahem.

Rozhovor s autorkou kolekce pro Český rozhlas - https://prehravac.rozhlas.cz/audio/3821145

Ukázky z prostředí výstavy zachytila TV Polar Ostrava - https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000007818/vystava-jednim-tahem-v-muzeu-beskyd-ve-fm

Versnisáž výstavy České a vítkovické retro a kolekce Fascinace včelou - Gong, Dolní oblast Vítkovice.

Na akci byly prezentovány dvě témata: Fascinace včelou a České retro. Fascinace včelou zachycuje černobílé snímky z života včel s polarizačním efektem, střihy modelů jsou upraveny do tvarů včelích pláství. Sukně kolekce připomínají tekutý med a včely vystupující z pláství v úlu. Fotografie včel jsou zapracovány do skladů šatů i sukní, kde je zachycena včela v přirozeném prostředí či na plástvi. Včela se objevuje také na vrstvených šatech, zakončených v dolní části pravého boku ostrou špicí, inspirovanou žihadlem.

Téma České retro zachycuje prostřednictvím dobových černobílých fotografií prostředí Moravskoslezského kraje, a to jak rodinného života, tak i pracovního. Dobové fotografie byly zapracovány také na doplňky kolekce - čepice, šály a psaníčka. V kolekci byly použity retro střihy kolových sukní, upravených v modrním pojetí české značky Martinez.

Výstava Sigmund - bývalá výrobní hala Slezan Frýdek-Místek.

Kolekce inspirovaná tvorbou i dobou Sigmunda Freuda, rodáka z Moravskoslezského kraje a tvůrce psychoanalýzy. V kolekci se objevuje téma uzlů a spletenců, připomínající postupné kroky psychoanalýzy. V kolekci se objevují také šaty rovných střihů, mini honzíky a další prvky dobové módy přelomu 19.-20. století, kdy Freud žil. V kolekci Sigmund byly vytvořeny také šperky zdobené koženými a kovovými přezkami s grafikou v medailonu vytvořenou unikátně pro tuto kolekci.

Akce Sdílko - Ostrava - Poruba - prodej uprostřed centra města v pronajatých kontejnerech

Výstava Móda jako umění ve Slezskoostravské galerii

Prezentace kolekce Hra s geometrií značky Martinez, doplněna fashion bloggerskými fotografiemi. Kolekce vznikala zakreslením trojúhelníku jedné velikosti do téměř všech modelů kolekce.  

Výstava fotografií fashion blogu Móda jako umění.cz s našimi fotografiemi - pasáž Městské knihovny Ostrava